Teoman’dan ‘jelibon’ göndermesi

Dün gece Bodrum Belediye Meydanı’nda düzenlenen konserde sahne alan Teoman, müziklerini kendisini izlemeye gelen binlerce kişi ile birlikte söyledi.

Saatler 00.00 gösterdiğinde ise Teoman Bodrumlulara memnun, sağlıklı ve başarılı bir yıl diledi akabinde “Biraz evvel Lozan Antlaşması’nın 100. yılını doldurduk, artık jelibonları çıkartabiliriz” diyerek yaptığı Melih Gökçek’e gönderme yaptı.

MELİH GÖKÇEK ‘JELİBON REZERVİ’Nİ GERÇEK SANMIŞTI

Sözcü gazetesi muharriri Murat Muratoğlu’nun “Adana’da bulunan petrolden sonra, Adıyaman’da arama çalışması yapılan iki kuyuda 6 milyar dolarlık jelibon rezervlerine rastlandı…” tweeti büyük ilgi görmüş, binlerce beğeni almıştı. Fakat eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, bu latifeyi ciddiye almıştı.

Gökçek, konuk olduğu programda Muratoğlu’nun “6 milyar dolarlık jelibon rezervi” paylaşımını şu sözlerle anlatmıştı:

“Araştırmış bulmuş ve kapatmışlar. Buralarda petrol olduğu ortaya çıkıyor. Bugüne kadar bunları araştırtmamışlar bile. Artık hepsini teker teker buluyor. Yalnızca Adana’da bulduğu 1 milyar. Adana’da yeni bir şey daha bulmuşlar. Bugün gazetede okudum. Ne manaya geldiğini de bilmiyorum. İtiraf edeyim. Araştıracağım ki bileyim. Onun ismi var. Çocuklar yer ya. Jelibon. Jelibon bulunmuş. Ne demek jelibon bilmiyorum. Yeraltında 6 milyar dolarlık jelibon bulunmuş. Bu ne manaya gelmiyor bilmiyorum. Bugünkü medyaya baktım. (Fake falan olmasın liderim? sorusu üzerine) Hayır fake değil. Resmî şey. Art arkaya bulunuyor.”

Gökçek’in bu sözleri toplumsal medyada alay konusu olmuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir