ABD’de kar fırtınası felaketi büyüyor: Otomobilde mahsur kalan kadın can verdi

ABD soğuk hava ve fırtınanın tesirinden çıkamıyor… Son günlerde tesirini artıran soğuk hava dalgası ve fırtına bölgede hayatı adeta donma noktasına getirdi.

New York’un en büyük ikinci kenti olan Buffalo’da Cuma günü başlayan ve haftasonu boyunca devam eden fırtınada kar düzeyinin 1.2 metreye ulaşmasının akabinde yağış devam ederken, gruplar karları temizlemeye çalışıyor. Kent valisi fırtınayı “hayatta bir sefer görülebilecek” bir hava felaketi olarak niteledi.

Öte yandan dondurucu soğuk hava fırtınasının tesirini gözler önüne seren bir imaj memleketler arası kamuoyunda gündem oldu. Buffalo’da yaşayan 22 yaşındaki Anndel Taylor isimli bir bayanın kar fırtınası sırasında arabasında mahsur kaldığı ve donarak hayatını yitirdiği açıklandı.

Ortaya çıkan görüntüde işten meskene dönen bayanın yolda mahsur kaldığı ve 18 saat boyunca kurtarılmayı beklediği görülüyor. Taylor’un ölmeden evvel ailesine bir görüntü gönderdiği ve aracın içinde mahsur kaldığı belirtildi.

EN AZ 57 KİŞİ ÖMRÜNÜ YİTİRDİ

Yapılan açıklamada Buffalo ve Erie County bölgelerinde meyyit sayısının 27’ye çıktığı belirtilirken ABD Başkanı Joe Biden’dan da bir açıklama geldi. Biden, en az 27 kişinin vefatına neden olan fırtınanın tesiri altında kalan New York eyaletine federal dayanak için onay verdi. Beyaz Saray tarafından yapılan açıklamada New York’un Buffalo kentinde görülen fırtına nedeniyle binlerce kişinin de elektriksiz kaldığı söz edildi.

Öte yandan Buffalo ve Erie County bölgeleri de dahil olmak üzere ABD genelinde 57 kişinin ömrünü yitirdiği belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir