Burçlarda “En”ler…Bu burçtakilerden korkulur , sezgileri çok güçlü, olacakları şıp diye biliyorlar…

Yengeç burcu (22 Haziran- 22 Temmuz)

Yengeç burcu, su kümesine üyedir ve son derece duygusal bir yapıya sahiptir. Anaçlığı herkesçe malum olan Yengeç burcu, birebir vakitte epey merhametlidir de. Yengeç burcu, dikkatsiz bir burç olmasının yanı sıra, şayet kendisi hakikaten isterse dikkatini toparlayabilir ve olacakları çok evvelce sezebilir. Aşk konusunda fazla hassas olan ve kendisine yapılan rastgele bir yanlışta büyük kin tutan Yengeç burcu, hisleri ile olacakları evvelden sezip reaksiyon verebilirler. Yengeç burcuna mensup şahıslar, altıncı hisleri kuvvetli insanlardır. Olayların gidişatını evvelden sezmeleri nedeniyle yanılmaları çok mümkün değildir. Ay yöneticiliğinde olan Yengeç burcu, ayın evrelerinden de bu bahiste yardım alır lakin bazen de olumsuz etkilenir. Yengeç burcu sezgisi en güçlü burçlardan bir adedidir.

Akrep burcu (24 Ekim- 22 Kasım)

Akrep burcu, su kümesinin üyeleri içerisinde en kindar ve intikamcı olanıdır. Akrep burcu, başka su kümesi üyelerine her manada benzemez; onlara nazaran çok daha sert bir mizaca sahiptir. İtimat konusunda önemli külfetler yaşayan Akrep burcu, sadakate ve itimada o kadar ehemmiyet verir ki, bu onun için en kıymetli durumdur. Güvenmediği beşerle ilgi kuramayan Akrep burcu sadece bu durum için vakit zaman çok büyük oynar ve rest çeker. Akrep epey inatçıdır ve inadı yüzünden sevimsiz algılanabilir. Plüton gezegeni tarafından yönetilen Akrep burcu, “gece” hassaslığına sahip olan bir burç olması nedeniyle üstü kapalı ve karanlıkta olan durumları epeyce uygun görebilme yetisine sahiptir. Akrep, etrafını öteki burçlardan çok daha âlâ ve gerçek algılayabilme özelliği kelam konusu olduğunda sezgileri çok güçlü bir burç olarak öne çıkar. Akrep burcunun son derece güçlü bir sezgisel yanı bulunur. Akrep burcunun altıncı hissi epey güçlüdür.

Kova burcu (21 Ocak- 18 Şubat)

Kova burcu, hava kümesinin bir üyesidir. Kova da öteki hava burçlarının özelliklerini taşır ve bu nedenle hem hayli hareketli hem de son derece eğlenceli bir burçtur. Sağ duyusu ve altıncı hissi büyük bir güce sahip olan Kova burcu, sahip olduğu sağduyu ile bulunduğu ortamdaki birden fazla kişinin önüne geçmeyi başarabilecek bir yetiye sahiptir. Dahi burç diye nitelendirilen Kova burcu, bağımsızlığına ve özgürlüğüne hayli düşkündür. Kova burcunun sezgisi o kadar kuvvetlidir ki, geniş vizyonu da devreye girdiğinde öngöremeyeceği hiçbir şey bulunmaz. Anlaşıldığı üzere Kova burcu da sezgileri en kuvvetli burçlardan birisidir.

Balık burcu (20 Şubat- 20 Mart)

Sezgisi en kuvvetli burçlar listesindeki son burç da balık burcudur. Duygusal halleri ve sulu gözlülüğü ile dikkat çeken Balık burcu, su kümesinin en hassas üyesidir. Son derece merhametli olan ve empati gücü de öteki burçlardan daha fazla olan Balık burcu, çok güçlü bir sezgiye sahiptir. Zodyaktaki son burç olan Balık, kendisinden evvel gelen öbür 11 burcun hafızası ve deneyimine sahiptir. Su burçlarının üstte da bahsedilen sezgi ve altıncı hissi, Balıkta da bulunur. Hayalleri bile gelecek ile direkt kontaklı olan Balıklar bu nedenle düşlerine büyük mana yüklerler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir